Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi?

Które są objawy podwyższonego poziomu glukozy we naturze?

Prasóweczki

Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi? Odczuwasz zwiększone pragnienie, zmęczenie i systematycznie stosujesz z toalety? Toż potrafią stanowić dowody hiperglikemii, czyli podwyższonego poziomu cukru we natury. Sprawdź, które są inne objawy i jak należy wykonać badanie glukozy.

Co to istnieje glukoza?

Glukoza to cukier prosty powstały na zysk rozkładu węglowodanów, odpowiedzialny za wytwarzanie chęci do konkretnych komórek organizmu. Jej ilość kontroluje hormon wykonywany przez trzustkę, czyli insulina. Toż ona oddaje za poziom glukozy – uaktywnia się po posiłku, kiedy poziom cukru wymaga wyregulowania. Gdy poziom ten zbyt spadnie, trzustka produkuje glukagon, który informuje wątrobę o potrzebie skorzystania z rezerwy energetycznej. Jeżeli proces ten zostaje zaburzony, dołącza do hiperglikemii lub hipoglikemii.

Objawy niewłaściwego poziomu glukozy

Podwyższony poziom cukru, czyli hiperglikemia, to stan, który prowadzi uciążliwy dyskomfort. Jego wzory to:

wzmożone pragnienie,
suchość w ustach,
częste oddawanie moczu,
uczucie osłabienia, zmęczenia.

System w ostatni technologia wysyła sygnał, że stężenie glukozy jest za duże. Używa je uregulować, zwiększając pragnienie oraz produkcję moczu, co ma na planu wydalenie nadmiaru cukru z systemu.

Zbyt niski poziom glukozy, czyli hipoglikemia, alarmuje w skór będących objawów:

zwiększona potliwość,
silne uczucie głodu,
kołatanie serca,
drżenie mięśni,
niepokój.

Nagły, przedłużający się stan hiperglikemii może wywołać do niewydolności poszczególnych organów, uszkodzenia mózgu czy choćby do śpiączki. Hipoglikemia jednakże w trudnej stronie może działać zniszczeniem nerwów obwodowych.

Badanie poziomu glukozy

Jeżeli zaobserwujemy objawy hiperglikemii lub hipoglikemii, należy sprawdzić, czy poziom cukru mieści się w zasadzie. Wystarczy pobrać próbkę krwi z opuszki palca i umieścić ją na pasku w glukometrze. Badanie glukozy można odbyć w laboratorium czyli w gabinecie lekarskim. Lekarz może zlecić również doustny test obciążenia glukozą, który wskazuje, jak system radzi sobie z szeroką miarą cukru.

Normy poziomu cukru u kobiet młodych:

na czczo: 70-110 mg/dl (3,9-6,1 mmol/l)
po posiłku: < 140 mg/dl (7,8 mmol/l)
Jak uregulować poziom cukru?

Poziom glukozy w układzie obniża i stabilizuje dieta, której zasadą są artykuły o niskim indeksie glikemicznym. Posiłki z naturalnego menu należy przygotowywać bez dodatku cukru, a tłuszcze pochodzenia zwierzęcego – zamienić na roślinne tłuszcze nienasycone. Umieszczajmy na pełnoziarniste pieczywo, chude mięso oraz liczne sumie warzyw.

Doraźnie poziom cukru można zmniejszyć, wypijając 1-2 szklanki wody, która rozcieńcza krew i obniża stężenie glukozy. Zwiększona liczba płynów pobudza również produkcję moczu, co umożliwia wypłukać z systemu nadmiar cukru. W przypadku hiperglikemii pomocny może żyć zarówno umiarkowany wysiłek fizyczny – aktywność ruchowa wykorzystuje nadmiar cukru do realizacji energii. Czynnikiem, który znacznie obniża poziom glukozy we natury, jest stres.

W przypadku tzw. niedocukrzenia należy wziąć słodki napój, zjeść kilka drobnych owoców np. winogron lub rodzynek, czekoladę lub cukierki z glukozą.

 

zobacz również Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *