Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki technika jest najatrakcyjniejszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki forma jest najprawdziwszy?

Nie stanowi co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania pracownikach toż znacznie często zjawisko. Według sondażu przeprowadzonego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie wybiera się z pracy czy zdecydowanie się w niej nie angażuje. Strona firm kładzie na zachęty materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czyli takie rozwiązanie przynosi dobre skutki? I naprawdę także nie, wiele kobiet je lubi, zawsze możemy poznać wiele skuteczniejszych czynników, które mówią za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez względu na to, czy własna firma cieszy się oferowaniem usług, czy tworzeniem produktów, niezwykle charakterystyczne jest, by jej kultura była przesiąknięta tego miejscem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w współczesnym, co sprawiają, są dużo dużo kreatywni, ukierunkowani i pewni. W klubie spośród obecnym liderzy organizacji powinni uświadamiać naszym pracownikom, niczym ich działalność działa na poprawę bycia innych. Takim posunięciem prawdopodobnie stanowić dostępne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, które są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak wielu robią, możemy też wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Jest obecne projekt, który chroni komputery, zarządza czasem projektów, i przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki sfinalizował dany pracownik, prawdopodobnie stanowić dla niego daleko odpowiadające i okaże mu, jak dużo ciekawego pracuje dla firmy, w jakiej tworzy.

Według badań wykonanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, jacy nie są zadowoleni ze swojego miejsca pracy, przeznaczają na nią moc czasu, gdyż czują, iż to, co sprawiają, ma cel.

Inspiracją dla pracowników potrafią istnieć również ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej pytają o grupę niż samych siebie, sprawiają, iż ich podwładni chcą ich bardzo wyższą lojalnością, energią do lekturze, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy dają swoich zatrudnionych w miły sposób, inspirują ich do większej produktywności czy dania.

Życzliwość

Badania, które miały stanowisko w Znaczącej Brytanii dowiodły, że znaczenie i emocję jest poważniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Przyjemne i skuteczne relacje mają swoi nacisk na oddanie ludzi w prostej książki.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i ochronę, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak i inna dobrze się zwiększa. Bardzo charakterystyczne jest i okazywanie ciepła przez szefów, bo takie działanie poprawia wydajność i motywację podwładnych. Co dobre takie podejścia wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W pewnych sytuacjach należy także okazać gniew, jaki potrafi zostać pozytywnie przyjęty przez większość pracowników oraz zadziałać motywująco, jednak negatywne emocje w grupy wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to osoby, które działam małe rzeczy, aby przedstawić naszym pracownikom dbałość o nich. Pierwszym, prostym krokiem prawdopodobnie stanowić normalna rozmowa z pracownikiem i oryginalne wysłuchanie tego, co obok niego słychać. W USA takie pracy są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś bliskiego dla własnego pracownika, natychmiast dzwoni do niego także pyta, w który rób mógłby mu pomóc.

Dbałość o samego siebie

Wielka liczba firm tylko pozornie wyraża swoją uwagę. Do takich postępowań możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, których w rzeczywistości pracownicy nie są w stanie wykorzystać, ze względu na ogromny rytm pracy. Takie leczenie nie jest motywujące, i wręcz przeciwnie.
Programy wellness zupełnie nie zadziałają, gdyby nie wykreujemy kultury, jaka będzie lubiłam dbanie o siebie, jako rzecz niezwykle podstawową i zagrzewała do niej. Jak do ostatniego doprowadzimy, produkty potrafią stanowić niewątpliwie dobre.

Możemy jeszcze zachęcać swoich pracowników, by dobrze sypiali. Dokładnie tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują bardzo wyższą skuteczność naszej książki. Wiele badań udowodniło, że brak snu w konkretny sposób ogranicza nasze umiejętności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i programy pojawiają się w bliskich głowach wtedy, kiedy stanowimy w wszyscy wypoczęci.

Motywowanie pracowników możemy przystąpić od oferowania im ćwiczeń, przerw czy wypoczynku lepszej kondycji. Niektóre niemiecki firmy zakazują naszym ludziom mienie ze służbowego e-maila oraz przekazują im wyposażenia odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Gdy w taki planuj będziemy chronili o naszych pracowników, oni z pewności odpłacą się nam ważną produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *