Regenerujące minerały

Regenerujące minerały sklep

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wydobywane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w okresach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu typowe zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących dynamiczny sposób życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem a nowe elementy śladowe są konieczne do właściwego funkcjonowania. Biszofit tak te pierwiastki zawiera. Z serii kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza system z toksyn także innych szkodliwych substancji. Dzięki stronom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest niezmiernie jasna również daleko efektywna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, a w szczególności niedobór magnezu zawierają nie tylko ciągłe zmęczenie. Ma to wiele poważniejsze konsekwencje, gdyż negatywnie działa na życie wielu układów wewnętrznych naszego ciała.

Poziom magnezu w polskim organizmie nie wpływa jedynie na poprawę jego formy. Posiada on oraz dobre właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po gorącym dniu powodują rozluźnienie mięśni i skóry, obniżając przy tym dyskomfort powiązany z długim wysiłkiem psychofizycznym. Wykazuje się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu stanowi samotną spośród najbardziej wydajnych metod jego rozwijania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie naszego ciała po męczącym dniu lub innym wysiłku powoduje, że czujemy szybszy przypływ energii, oraz nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę stanowi nie tylko przydatna w użytkowaniu, ale jednocześnie bardzo funkcjonalna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do duzi ról po przebytych kontuzjach.
Jak daleko regenerować ciało po męczącym dniu?

Należy wziąć ciepłą kąpiel. Tylko nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli przygotować sobie tzw. kąpiel magnezową z użyciem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z ognistą wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i pogrążyć się w obecnej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie chodzi dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli odpowiedź będzie silna. Skóra będzie sympatycznie szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją witalność, a dolegliwości zmniejszą swoje działanie. Płatki magnezowe można korzystać również, kiedy w sukcesu spuchniętych i obolałych stóp. Mała porcja płatków z letnią wodą w misce przekaże im pomoc oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zamknięta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dla kobiet, jakie nie posiadają wanny, możliwe jest podawanie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli daje ją nawilżoną i odprężoną.

W formy, gdy mięśnie lub stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, czy po prostu jest potrzeba miejscowego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z zdrowym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, i po kilkunastu minutach dolegliwość dużo się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje te do osiągnięcia domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie surowca i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diecie magnezowej ważną kwestią jest przyjmowanie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz wiedza o tym, skąd pochodzą surowce zastosowane do ich prac. Ważne istnieje też, aby produkty posiadały certyfikaty dopuszczające je do ruchu na kraju Unii Europejskiej.

Dużo informacji o kosmetykach na podstawie naturalnego magnezu znaleźć można na ścianie Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *