Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z głowy masz już je zaplanowane. Jak co roku wyjedziesz z rodzicami i najbliższą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która prowadziła także zeszłorocznemu wyjazdowi oraz dokładnie Ci oczywiste już trasy wycieczek. Niby nie jest źle – w celu nie wszystek może pozwolić sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że spośród obecnego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół i spontaniczny wyjazd w inny niż dotąd zakątek kraju? Nie przewiduj. Już dziś zrób się na pogawędkę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na kartce jak postrzegają Cię rodzice. Czy dają Cię jako kobietę odpowiedzialną, którą dają całkowitym zaufaniem? Bądź nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś odpowiedzialny, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Albo w najwyższym czasie nie zawiodłeś rodziców swoim stanowiskiem? I czy wcześniej przynosiły Ci się samodzielne wyjazdy na pewien dzień?

Jeśli część Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z obecną ważniejszą, masz teraz za sobą!

Znajomi z „paczki”.

Towarzystwo, z którym zamierzasz spędzić wakacje pragnie istnieć znane rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli nasi często bywają Cię w budynku przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To da bliżej poznać Twoich znajomych. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo czemu nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmowie i komunikacji zdań może pokazać się znacznie owocniejsza od obecnej w pojedynkę. A ale na ostatnim Ci chce.

Twoje wakacyjne plany.

Pragną istnieć znane rodzicom już na długo przed wyjazdem. Ustalcie z przyjaciółmi gdzie wybieracie się udać. Każdy element musi zostać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym chcecie pokonać trasę. Lub będzie obecne autokar, pociąg czy może samochód – oczywiście przyszłością jest bycie prawa jazdy przez drinka z Was. To pozwoli uniknąć wielkich kosztów. Cenę paliwa podzielicie na liczbę uczestników wojażu.

Istotne jest i dobranie odpowiedniego noclegu zaś jego w granicę wczesna rezerwacja. Rodzice na widać nie pozwalają Ci na wyjazd „w cień”. Zostaniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu i przyjazdu także przedstaw rodzicom. Potrafi się zdarzyć, że owszem – pozwalają Ci na spontaniczny wyjazd, ale pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i zaobserwują jak masz się bez opieki. Nie kręty się na taki program! Więc od razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o własnej podróży.

Swoje projekty konsultuj z rodzicami. Wprowadzaj w wakacyjny plan ich sugestie. Może objawią się wiele delikatniejsze od dotychczasowych, które udało Ci się stworzyć? – i najlepszych polem do odnalezienia się w niezwykłym mieście w toku wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Gdy rodzice w wszyscy sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. I jeśli rodziców nie być na takie działanie, nie załamuj się! Nie przekreślaj z głowy całego wyjazdu. Możesz zetknąć się z rodzicami, że opłacą Ci część kwoty, a Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie reklam bądź mycie samochodów w bliskiej myjni.

Prawda, iż to skąd nie takie trudne?! Wystarczy dużo chęci, zapału i ukazanie się rodzicom z tej najlepszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że obchodzisz się sprawdzić i udowodnić, iż jesteś trudną osobą. Gdy się uda i rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, iż nie zawiodą się na Tobie! Gdy nie uda Ci się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są też za rok. Może kiedyś się uda… Ba! Na pewno. W finale będziesz już starszy o rok i dobrze przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *